20 Şubat 2010

Blogger'da Mp3 Player kullanmak isteyenler artık sekiz farklı mp3 playerı aynı anda bloglarında kullanabilecekler. Mp3 Player, ister sütunlarda ister yazı içinde kullanılabilir. Kendi şarkılarınızı paylaştığınız bir siteniz varsa bu uygulama tam size göre.
blogger-mp3-player
Öncelikle temanızın yedeğini alın. Ardından temanızda </head> kodunun hemen üzerine alttaki kodu yapıştırın.

<script type="text/javascript" src="http://flash.for.islam.googlepages.com/inlineflashplayercomp.js"></script>
<script style="text/javascript">
var paramplayerflash=8;
</script>
Temanızı kaydedin. Yukarıdaki kod sitenize Mp3 yüklediğinizde devreye girecek ve Mp3'ün sizin seçtiğiniz Player ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Sidebar ya da herhangi bir yazı içinde 8 Farklı Mp3 Player deneyebilirsiniz. Abu Farhan tarafından oluşturulan bu eklentiyi blogunuzda kullanmak isterseniz; kullanmanız gereken kodlar Blogger Mp3 Player blogunda ilgili mp3 player'in hemen altında yer alıyor... Örnek;
<a href="http://yukleyiciadresi.com/u/1693834/Files/samplefile.mp3">Şarkı Adı</a>
Yukarıdaki örnek kodda URL kısmına yüklediğiniz şarkının .mp3 uzantılı web adresini yazmalısınız. Dikkat .mp3 uzantılı. Şarkı Adı yazan yere de alttaki örnek resimlerde ki gibi playerin altında görüntülenecek olan şarkıcı - şarkı adı bilgisini yazın.
mp3-player
Player kodlarında dikkatinizi çekebilecek olan tek farklılık id="1" den başlayıp id="8" de son bulan kodlardır. Bunlarda farklı playerları kullanmaya yarıyor.

Ayrıca farklı bloglarda Blogumuza Müzik Koyalım ve Blogger Mp3 Player Eklentisi yazıları ile tanıtılan playerleri da kullanabilirsiniz.

Yollar çok, gitmek istediğiniz yol içinse tercih sizin. Son olarak müzikleri yüklemek ve .mp3 uzantılı adreslerini kullandıran sitelerden örnek verebilirsiniz.

DEMO ve KODLAR
Tüm Blogger Mp3 Player görüntüleri ve kodları için Blogger Mp3 Player adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Yorum
gez-ye-ic dedi ki...
Merhaba,
Bu verdiğiniz kodlarla sadece bir mp3 şarkıyı linkliyoruz değil mi? birden fazla mp3 içeren bir albüm/klasörü bu kodlarla çalıştırmak şansı yok sanırım. Ben http://gez-ye-ic.blogspot.com da bunu divshare in kendi kodu ile yapıyorum. Fakat, buna alternatif olursa kullanmak isterim.
Sade dedi ki...
bu player, tek şarkı için geçerli.
Adsız dedi ki...
kodlar için teşekkürler..
ben yazımın içine müzik eklemek istiyorum ve aynen dediğiniz gibi yapıyorum ama olmuyor. Kodları yazımın içine yerleştiriyorum sadece şarkı adı çıkıyor player yok ortada. :S
acaba nerde yanlış yapıyorum.
Büyük Risk dedi ki...
Teşekkürler hocam güzel iş :)
gurkanca.com dedi ki...
Teşekkürler.İşime yarayacak.